Zmiany, zmiany i jeszcze raz plotki…

Zmiany i plotki to chleb powszedni fana esportowego – czy może raczej kibica esportowego…. Żadne określenie mi tutaj jakoś nie pasuje.

W każdym razie wszechobecne zmiany i niesprawdzone plotki zaczynają mnie męczyć.

Zaznaczam, że artykuł nie ma na celu nikogo obrazić. Każde określenie użyte jest w celach humorystycznych – inaczej mówiąc, proszę bez dram!

Co myślę o ostatnich transferach?

Transfery w Counter Strike’u i LoL-u – temat obszerny jak stare spodnie Tabasko. Karuzela śmiechu – tak można określić wiele pogłosek na temat rotacji w składach formacji. Ups, nawet zrymowałem.

Lidż of Ledżends – Scena zagraniczna, a raczej koreańska

Zacznijmy od gatunku MOBA. SKT i zmiany? Tylko jeśli sami zawodnicy wyrażą chęć odejścia. Korea ma wiele talentów, ale w najbliższych 5 latach nikt nie dorówna Fakerowi. Takie są realia, bo nie weźmie do drużyny takiego kalibru, losowego 엉다로. To nierealne. W mojej skromnej opinii (tak skromnej jak Unknowna, bo jego fanpage stroni od rozmaitych narzekań na organizatorów…) ich roster nie zmieni się przez minimum 2 lata.

Lidż of Ledżends – Polacy i te sprawy

Czas na polską scenę! A nie… To nie ten klimat… Ja się trzymam światowych Topek. A no właśnie, co z naszymi rodzimymi zespołami? Kto może zapanować na scenie międzynarodowej? Tylko nie mówcie, że Szef+6, bo p4key i drużynka esportowych świrków nie wlicza się w rejestr. Uhu, zapomniałbym o Illuminar. To jedyna formacja, która może coś osiągnąć, ale potrzebne jest zaangażowanie. Nie mówię, że chłopakom brakuje piątej klepki, lecz stać ich na więcej. Jactroll zostanie tam gdzie jest, jedyny Polak, który króluje wysoko. A kto ma szansę na transfer do podniebnych zakątków Summoners Rift?

Gracze leniwce

Pierwszy na myśl przychodzi mi InspireD. Kacper ma 15 lat, a razem ze swoimi kumplami zajął na Mistrzostwach Polski trzecie miejsce. Top EUNE to nie problem dla niego. Do niego nie mam zastrzeżeń. Jeśli to czytasz to GRATULACJE, ale wątpię, gdyż zacytuję Ciebie w odpowiedzi na prośbę o wywiad: Nie mam czasu. Kocham teksty typu: Zaraz, Potem, Za tydzień, bo obrazują istotę lenistwa rasy ludzkiej (za dużo Preya i dzielenia napotkanych przedstawicieli na Tyfony i Ludzi). Czas znajdzie się zawsze, choćby godzina.

Przestańcie pozbywać się talentów

Nawet nie myślcie, że się wyżalam po oczekiwaniu już mniej więcej miesiąc na odpowiedź na email od BT w sprawie wywiadu (a sami mnie tam skierowali poprzez fanpage). Także widać moje wady i zalety. Raz się wkurzę, raz się uśmiechnę. Wracając, poważne zmiany na scenie polskiej? Myślę, że jakiś lepszy zgrany zespół narodzi się za rok, coś co wstrząśnie nami. Potem chłopaki się rozejdą do lepszych teamów w Hiszpanii, Turcji i OCZYWIŚCIE NA. Panie i Panowie, CEO i Coache – chcecie Polskę w Topce przed NA? No to nie wysyłajcie tam swoich młodych talentów. Lepiej dać większą płacę czy coś tam w bonusach niż ich oddać tam, chyba, że wrócą, bo inaczej będziemy stali na tym samym, jak nie niższym poziomie.

Kanter Strajk: Global Ofensiw – polska edycja taka sobie

Patitek… oj, Patitek… Panowie z Valve niedobrzy dla Ciebie. A taki potencjał… No nic… Pozostało nam tylko spotkać się na lanie w Ciechocinku. Na transfer może liczyć tylko do FaNz, które na takich lanach gra. Zostawmy te Noname organizacje (FaNz nie prezentuje zbyt wielkiego poziomu) i przejdźmy na wyższy poziom! Virtus.pro nadal z tym samym składem – neo, TaZ, Snax, byali i Pan „nie przegonicie nas” pashaBiceps. Transfery? W tej polskiej części rosyjskiej organizacji? Chyba śnicie! Wizerunek tych pięciu osób daje przychody większe niż wartość Pride. Chcecie zmian? To powiedzcie pashy, by odszedł (to samo reszci VP), może wtedy ktoś się obudzi. Na razie jesteśmy świadkami dominacji AGO w Polsce. Hej, Hej! Kinguin! As You said – Furlan was the problem. I’ll say, Kinguin was the problem for Furlan. Powiem wprost – VP i Kinguin obumiera, teraz następuje era Pride i AGO. Fakt, może i Virtusi są na Majorze, a AGO nie. Ale gdyby nie status Legend, starzy koledzy pod rosyjską banderą nie ugraliby meczu z EnVyUs. No nic, zobaczymy co zrobią teraz po wyniku 0-3, który uzyskali w Bostonie . „May the force be with You!”

Kanter Strajk: Global Ofensiw – w Europie liczą się tylko dobre przeczucia

Co tu mówić o scenie zagranicznej? Ja nic nie powiem, bo nią zbytnio się nie interesuję. Prócz większych turniejów nie śledzę poczynań innych drużyn. W oko wpadło mi jedynie FaZe i Vega. NiKo po transferze, który aż tak dawno nie był, wypada znakomicie. A Vega? Rosjanie to istne bestie antyterrorystyczne. CT – Magnifique. W moim przekonaniu blisko transferu może być ScreaM, ale tak w 25%. Reszta to tylko domysły.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij