Tom Clancy’s Rainbow Six Siege Rok 3 – co mamy i czego możemy się spodziewać w przyszłości?

Jak dobrze wiemy, aktualnie trwa trzeci rok wspierania gry Rainbow Six Siege. Jako, że jesteśmy dopiero w jego połowie, część tego artykułu będzie zawierała głównie spekulacje i nie należy kierować się nimi jako stuprocentowymi faktami.

Rok trzeci Rainbow Six Siege, tak jak jego poprzednicy, dzieli się na 4 części zwane sezonami. Aktualnie mamy sezon 2. roku 3 i nie wiemy czego możemy spodziewać się od Ubisoftu na kolejne kwartały.

Sezon 1

Sezon pierwszy był mistrzostwem pod względem zagadek. Gracze odkrywali nowe szyfry, kody oraz innego rodzaju sposoby aby zabezpieczyć dane. Wszystko było idealnie wpisane w klimat ostatniego sezonu z roku 2, czyli Operacji White Noise, która była oparta na hakowaniu oraz stylistyce elektronicznej. Końcowo gracze odszyfrowali zapiski, wiadomości e-mail, a nawet nagrania opisujące niepokojące wydarzenia w mieście City of Truth or Consequences w Nowym Meksyku. Dziwny pasożyt sprawił, że populacja owego miasta spadła niemal do zera (nie licząc zarażonych, lekarzy oraz wojsk specjalnych zajmujących się tą sprawą).

Tak oto, jako pierwsza operacja w roku 3, wyszła nam na przeciw Operacja Chimera wraz z dwójką nowych Operatorów do spraw Zarazy, czyli pochodzącą ze Specnazu Finką oraz Lionem pochodzącym z francuskiego GIGN. Wraz z nimi został wprowadzony tryb Outbreak, czyli genialna kooperacja trzech graczy w stylu PvE. Jako, że musieliśmy tam stawić czoła groźnym, nieznanym dotąd potworom, zarówno Lion jak i Finka zostali przydzieleni na atak.

Sezon 2

Aby trochę ochłonąć po starciach z nieznanym, otrzymujemy dwójkę włoskich operatorów należących do obrony. Jedyne co o nich wiadomo to to, iż zostali oni wysłani przez oddział Rainbow do willi jednej z najbardziej niebezpiecznych rodzin przestępczych. Mowa tu o Maestro i Alibi z operacji Para Bellum.

Sezon 3 i 4

Nie możemy mieć stuprocentowej pewności jacy operatorzy będą dostępni, dopóki samo Ubi nie da nam jakiejś wskazówki, trailera, teasera lub nie wypuści aktualizacji na serwery testowe. Na chwilę obecną możemy tylko przypuszczać. Najprawdopodobniej w sezonie trzecim. do oddziałów tęczy dołączy operator z US Delta Force oraz z UK Scotland Yard. Ujrzymy także rework mapy Hereford. Natomiast w sezonie czwartym do gry zostanie wprowadzona para operatorów z marokańskiego GIGR. Nie mamy informacji ma temat ich wyposażenia lub unikalnych gadżetów, ale czy to źle? Ja osobiście wolałbym być pozytywnie zaskoczonym wchodząc pewnego (miejmy nadzieję) słonecznego dnia na serwery testowe. Wiemy jednak, że tak jak włoscy operatorzy, marokańscy członkowie Tęczy będą posiadali własną mapę na swoim regionie.

Co jednak z rokiem 4?

Czy możemy spodziewać się kolejnego roku wsparcia dla naszego Rainbow Six Siege? Nie jestem w stanie wam na to pytanie odpowiedzieć. Kontynuacja rozwijania gry będzie zależna od korzyści finansowych Ubisoftu. Nie wiadomo, czy następny rok tego przedsięwzięcia po prostu im się opłaci. Na ten moment możemy tylko spekulować.

Grafiki: Rainbow Six Wiki

O Dawid Janowski

Hej! Jestem Dawid i mam 16 lat. Gram w gry od bardzo długiego czasu. Uwielbiam wiele gier między innymi Overwatch'a, dlatego pomyślałem, że mogę się podzielić z wami informacjami o Universum oraz o najnowszych informacjach prosto od Jeff'a Kaplana. A OW to nie jedyna gra, o której mam zamiar pisać w przyszłości.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij