Podsumowanie SUPER GAME e-sport w Opolu oraz sezonu 2017/2018

W dniach 1-3 czerwca w Opolu odbył się kolejny turniej offline sygnowany marką SUPER GAME e-sport.

Etap finałowy LG Mistrzostw Polski Szkół w E-sporcie rozpoczął się od rywalizacji grupowej — w piątkowy dzień dziecka. Wszystko po to, aby w kolejny dzień wyłonić zwycięzcę. Fenomenalne półfinały transmitowane w telewizji E-SPORT TV wyklarowały sytuację o to, które drużyny zagrają w wielkim finale oraz te, które powalczą o trzecie miejsce. Scena główna była rozgrzana do czerwoności, gdy Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu wygrał 22 rundę na ostatniej, decydującej mapie finału. W sobotni wieczór poznaliśmy zatem finalnych zwycięzców, a byli nimi:

Tytuł Mistrza Polski Szkół powędrował do Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu wraz z voucherami na monitory marki LG dla szkoły oraz reprezentantów w łącznej ilości 10 sztuk. Wicemistrzem Polski zostało X Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Tytuł drugiego wicemistrza wywalczył Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „Meritum” w Siemianowicach Śląskich.

HIRO Quersus Puchar Polski

Przyszedł czas na krótkie podsumowanie finałowego etapu rozgrywek HIRO Quersus Pucharu Polski w E-sporcie. Rozgrywki rozpoczęliśmy w sobotę — 2 czerwca. Odbyły się one w Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu. Kapitalne rozgrywki grupowe wyłoniły najlepsze drużyny, które awansowały do fazy play-off. Tę fazę turnieju rozpoczęliśmy zaraz po zakończeniu etapu grupowego. Zespoły rozpoczęły batalię o najważniejszą w ówczesnym momencie dla nich wartość — zwycięstwo. Ćwierćfinały wyklarowały sytuację. W kolejnej rundzie rozgrywek utrzymały się 4 najmocniejsze zespoły. Półfinały rozpoczęły się kolejnego dnia — w niedzielę, 3 czerwca. Tutaj nie było miejsca na litość. Liczyła się każda runda, każdy błąd, zagrywka, najmniejszy szczegół miał dla wyników meczów ogromne znaczenie. Scena główna rozgrzewała atmosferę, gdy co chwilę dochodziły do nas odgłosy radości po wygranej rundzie.

Cały turniej zakończyliśmy o godzinie 14. Wówczas przyszedł czas na najprzyjemniejszy element dnia, jednakowo dla nas (ekipy SUPER GAME e-sport) oraz zawodników — wręczenie nagród. Turniej w Opolu padł łupem drużyny Proskilled, która nie straciła choćby jednej mapy w trakcie trwania całych rozgrywek! Drugie miejsce przypadło drużynie TurboBanany, która wszystkich nas bardzo pozytywnie zaskoczyła swoim fantastycznym występem. Trzecie miejsce powędrowało w ręce Vex.esport. Chwilę później przyszedł czas na rozstrzygnięcie klasyfikacji generalnej pucharu w sezonie 2017/2018. Tutaj sytuacja lekko się zmieniła, albowiem obie drużyny zamieniły się miejscami na podium. Puchar Polski w E-sporcie zdobyła drużyna Vex.esport — to do nich powędrował voucher na 5 foteli gamingowych od firmy Quersus. Drugie miejsce przypadło drużynie ALSEN-Team.pl. Najniższe miejsce na podium zajęło Proskilled. Dodajmy, że był to już drugi sezon zmagań organizowanych przez SUPER GAME e-sport.

Inne atrakcje

Ostatnim punktem programu był pierwszy tego typu showmatch offline w Polsce, a mianowicie na naszych ekranach pojawiła się gra Fortnite. Między 14 a 17 rozegrane zostały trzy tury showmatchu gwiazd. Swoją obecnością zasiliły nas najlepsze drużyny z całej Polski. Czteroosobowe składy rywalizowały ze sobą o końcowe zwycięstwo. Wszystkie trzy bitwy trzymały nas w napięciu do samego końca. Sumując wyniki wszystkich drużyn po trzech turach wszystko było jasne. Najlepiej zaprezentowała się drużyna Team Fortnite Polska, która zaledwie o 10 punktów wyprzedziła Quad Damage. Na trzecim miejscu zameldowało się PRIDE.

Źródło: materiały prasowe SUPER GAME e-sport

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij