Nowe runy w League of Legends – Riot Games szykuje wielkie zmiany

Nowe runy w League of Legends, to chyba najgorętszy temat w przedsezonie. Jak dobrze wiemy, Riot Games szykuje w tej mechanice wielkie zmiany.

Tak jak zapowiedziano wcześniej, dotychczasowy system run zostanie zreworkowany. Można by powiedziec, że Riot Games dotrzymał w tej kwestii danego słowa. W pre-sezonie zobaczymy więc zupełnie nowe runy, które będą całkowicie darmowe. Jest to więc pierwsza poważna zmiana, która znacząco wpłynie na jakość rozrywki u osób, które posiadają niskopoziomowe konta.

Globalna wymiana run

Wszystkie runy oraz strony z runami, które dotychczas posiadaliśmy, po wprowadzeniu nowego systemu, zostaną zamienione na niebieską esencję. Otrzymamy także dodatkowe bonusy. Poniżej możecie zobaczyć prawdopodobne przeliczniki, które zostaną użyte do wspomnianej wymiany.

 • 1 IP -> 1 niebieska esencja.
 • 1 niebieska esencja > 6,5 niebieskiej esencji.
 • 1 runa poziomu 3 -> 100 niebieskich esencji.
 • 1 runa kwintesencji -> 300 niebieskich esencji.
 • 1 strona na runy kupiona za IP -> 1500 niebieskich esencji.
 • 4 strony na runy kupione za RP -> epicka skórka (1350 RP).

Nowe runy

Nowe runy w League of Legend będą ciekawym elementem rozgrywki. Ich zadanie będzie dość proste i podobne do funkcjonowania obecnych masterek ostatniego poziomu. Gorzej jest z ich podziałem. Na chwilę obecną mamy 5 grup, które dzielą się na trzy mniejsze podgrupy. Przywoływacz będzie dysponował około 60 runami, które będą podzielone na kategorie: Keystone, Major, and Minor. Daje nam to dość dużą liczbę kombinacji do wykorzystania. W zależności od tego które z nich wybierzemy, nasza postać dostanie dodatkowe zdolności pasywne, które pozwolą nam na wygrywanie kolejnych pojedynków na Summoner’s Rift.

nowe runy

Jak widać na załączonej grafice, pochodzącej z oficjalnych źródeł Riot Games, każda ścieżka daję nam coś innego. W największym skrócie, możemy to przedstawić w następujący sposób:

 • Precyzja – poprawione ataki i ciągłe obrażenia.
 • Dominacja – obrażenia eksplozywne i dostęp do celu.
 • Czarnoksięstwo – wzmocnione umiejętności i efekty obszarowe.
 • Determinacja – wytrzymałość oraz kontrola tłumu.
 • Inspiracja – kreatywne narzędzia i naginanie reguł.

Prace nad runami nadal są w toku

Chcielibyśmy przytoczyć tutaj wszystkie runy, które obecnie są dostępne na serwerze testowym LoLa, jednak na razie się z tym wstrzymamy. Dlaczego? Ponieważ na chwilę obecną ustalane są wszystkie podstawowe wartości, które po wykonaniu odpowiednich kombinacji run, będziemy mogli osiągnąć. Serwer testowy PBE ma to do siebie, że bardzo często sprawdzane są tam rzeczy, które nigdy nie pojawią się w oficjalnym patchu. Jeżeli jednak, kogoś one interesują, to zapraszamy na zagraniczny portal Surrender at 20, który zajmuje się dość obszerną tematyką zmian w tej grze.

Jeżeli natomiast chcecie być na bieżąco z oficjalnymi zmianami, to zapraszamy do cyklicznego czytania bloga Eyegame.

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij