Nadciągają duże turnieje w Hearthstone!

Powrót do szkoły może okazać się nieco bolesnym ciosem dla wszystkich uczniów. Hearthstone wychodzi temu na przeciw. Blizzard przygotował coś, by mimo wszystko rozerwać graczy w wolne od szkoły weekendy!

Do końca roku 2017 (który swoją drogą był dość obfity w bardzo ciekawe turnieje) odbędzie się jeszcze kilka ciekawych lanów, które na pewno przyciągną nas przed ekrany. 

Wrzesień

Tutaj blizzard chyba spisał się najbardziej, ponieważ mamy aż dwa turnieje które będą rozgrywane równolegle. Zestawienie zaczynamy od HCT Europe Summer. Rozpoczeło się już 2 września. Od godziny 10:00 będziemy mogli oglądać ponad 60 zawodników z całej Europy, którzy będą walczyć o pokaźną sumę oraz co ważniejsze – punkty, które mogą być bezcenne w walce o mistrzostwa świata. Swoją drogą, te zbliżają się coraz szybciej. Drugim turniejem, który odbędzie się w najbliższy weekend jest Hearthstone Taipei Major. Może nie będzie obfity w zawodników z Europy, a przez różnice czasową nawet niemożliwy do oglądania. Polecam jednak obejrzeć chociaż jeden pojedynek. Dosłownie kilka dni później, bo 8 września mamy kolejne rozgrywki! Tym razem gracze zmierzą się na DreamHacku w Montrealu i mam nadzieję, że różnica czasowa jaka występuje między Europą a Ameryką, nie uniemożliwi mi oglądanie tego turnieju. Następnego dnia będziemy mieli przyjemność oglądać Azjatyckie wydanie HCT Summer, ale jak już pisałem poprzednio – ze względu na różnicę stref czasowych, mogą wystąpić problemy z jego śledzeniem. Wrzesień zamykamy (a jakżeby inaczej) Amerykańskim wydaniem HCT, gdzie zawodnicy z tamtego regionu powalczą o punkty. 

Październik

Tutaj niestety organizatorzy nie byli tak łaskawi. Po HCT America, które zakończy się 17 września, przyjdzie nam poczekać aż do 20 października. Wtedy zaczyna się kolejny DreamHack tym razem w Denver. Gracze powalczą o 7 500 $. Jak pamiętacie z artykułu o DreamHack Atlanta, mimo, że turniej odbywał się za oceanem, kilku europejczyków postanowiło wybrać się na niego. Liczę, że tak będzie i tym razem.

Grudzień

Po listopadowym niedoborze turniejów (jak wynika z informacji na tę chwilę), przenosimy się w zimniejsze okresy – praktycznie na sam koniec roku. Tutaj Blizzard przygotował dla nas tylko jeden event. Jak nie trudno się domyślić – kolejny DreamHack Grand Prix. Tym razem gospodarzem jest jednak Europa, a dokładniej Jönköping w Szwecji. Niestety nie znamy jeszcze puli nagród, a także uczestników. Osobiście myślę, że to jeszcze nieco odległy temat i w niedalekiej przyszłości na pewno dowiemy się wszystkich szczegółów. 

Podsumowanie

Brak turniejów w Listopadzie pozostawia oczywiście pewien niedosyt, tym bardziej, że pomiędzy ostatnim lanem w grudniu, a pierwszym w listopadzie również jest dość spora przerwa. Mimo tego, że niedawno ukazał się nowy dodatek, który całkowicie zmienia mete, uważam, że warto będzie poczekać ten miesiąc, aby móc cieszyć się ciekawymi potyczkami w świecie esportu Hearthstone’owego. 

Fot. GosuGamers

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij