LDGM czyli pierwszy w Polsce klub esportowy. Z czym to się je?

Jaki jest dalszy etap rozwoju esportu w Polsce i jaką ma w tym rolę klub esportowy LDGM?

Esport – branża uznawana przez niektórych za zło konieczne. Często wyśmiewana i traktowana po macoszemu, ma się nie tylko dobrze, ale również ma szansę stać się jednym z hegemonów na światowym rynku. Według danych PayPala i SuperData zyski generowane przez nią w 2018 r. w Europie. osiągną 345 mln dolarów. Polska znajduje się w czołówce, a zyski z esportu w ubiegłym roku wyniosły ponad 10 mln dolarów. Oglądalność to 541 tysięcy unikalnych widzów. Aby podkreślić skalę, należy dodać, że jest to tylko ośmiokrotnie niższy wynik niż średnia oglądalność skoków narciarskich, cieszących się przecież u nas sporą popularnością!

Interesująca prognoza – czyli o statystykach i założeniach

Na ten rok prognozowany jest 29% przyrost widzów , tak więc esport staje się coraz bardziej łakomym kąskiem dla wszystkich reklamodawców. Na końcu tej stawki swoje pierwsze kroki stawia lokalna inicjatywa – LDGM klub esportowy. Jest to pierwszy na Podkarpaciu realnie istniejący, a nie tylko wirtualny, klub esportowy.

Pomysł na klub

W 2014 r. pojawił się pomysł stworzenia klubu, który miałby: zrzeszać, doskonalić umiejętności i promować graczy, ale również zająć się szeroko rozumianą dydaktyką (uzupełnienie całego projektu).

W maju 2018 r. w Przeworsku przy trasie E4 pomiędzy Przemyślem i Rzeszowem, w niepozornym lokalu, zmaterializowała się ta inicjatywa . Coś co wydawało się, że dawno temu umarło, jako jeden z wielu fajnych pomysłów, zaczęło właśnie stawiać swoje pierwsze kroki. Od samego początku miały one być zdecydowane i przemyślane. Potrzeba było 4 lat żeby pomysł dopieścić, udoskonalić i przekonać do niego ludzi, którzy są pasjonatami gier, ale nie wiedzą co z tym właściwie mogą zrobić. Rola wielu utalentowanych graczy bardzo często kończy się w pokoju, w którym rozgrywają swoje mecze. Niejednokrotnie surowymi sędziami są rodzice, którzy twierdzą że to bezsensowna strata czasu, która generuje jedynie dodatkowe rachunki za prąd.

I tu właśnie rozpoczyna się rola LDGM. Klub ten chce przerwać to błędne koło i ukierunkować ludzi tak, aby wskazać nie tylko właściwą drogę ewentualnego dalszego rozwoju oraz doprowadzić do zmiany dotychczasowego światopoglądu na esport oraz samo granie.

Tak właściwie, w czym może być pomocny LDGM?

Klub oferuje dla swoich członków przydatne spektrum usług. Rozpoczynając od zaplanowanych zgodnie z harmonogramem treningów pod czujnym okiem trenera, poprzez kreowanie wizerunku graczy, pomocą techniczną, a kończąc na planowaniu dalszego rozwoju zawodników w oparciu o efekty pracy.

Niebanalną rolę odgrywa w tym wszystkim wspomniana we wstępie funkcja dydaktyczna. Ma ona na celu uświadomienie młodych graczy, iż świat realny nie kończy się za monitorem PC-ta. Życie rzeczywiste ze swoimi wszystkim problemami codziennymi jest najważniejsze: rodzina, zdobycie wykształcenia, codzienne obowiązki, to jest to, na czy należy się skupić w pierwszej kolejności. Hobby jest jedynie miłym dodatkiem.

Osiągnięcia i plany

Projekt klubu może pochwalić się pierwszymi sukcesami, a konkretniej skompletowaniem profesjonalnego zespołu, złożonego z lokalnej społeczności. Niebawem przejdzie ona prawdziwy chrzest bojowy, bowiem 23/24 czerwca, na kieleckim GameON, zmierzy się z innymi drużynami z całego kraju.

Inicjatywa ma na celu nie tylko spełniać ambicje samych pomysłodawców. Ma także dać upust hobby, ale również promować Przeworsk i piękne zielone Podkarpacie jako idealne miejsce na esport. Organizatorzy klubu nie zamykają się tylko na lokalnych członków. Każdy kto chciałby przyłączyć się do tej inicjatywy jest mile widziany w LDGM.

Chcecie być na bieżąco?

Jeżeli chociaż trochę zainteresował was projekt tego klubu esportowego i chcecie się z nim dokładniej zapoznać, to zapraszamy na stronę oraz fanpage LDGM. Jako ciekawostkę dopowiemy, że LDGM ma w planach organizację wielu eventów i turniejów esportowych, o których dowiecie się z naszego kalendarza.

Źródło: LDGM

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij