KW-2 – Poradnik World of Tanks

KW-2 to jeden z ciekawszych czołgów, które są dostępne w World of Tanks. Jak nim grać? Jakie są jego silne i słabe strony? Tego dowiecie się z tego poradnika.

KW-2 – KAŻDY kto kiedykolwiek grał w Word of tanks słyszał o tym pojeździe. Wielki, powolny, przeciętnie opancerzony. Pozornie same wady. Jednak czołg ten ma jedną cechę, która go wyróżnia. Mowa tu oczywiście o potężnej haubicy M-10 kalibru 152 mm. Nie jest to puszka łatwa do opanowania, ale postaram się ułatwić wam nieco to zadanie.

Trochę historii

Dawno, dawno temu w zimnej Finlandii testowany był prototyp czołgu KW-1. Zauważono jednak, że jego armata, mimo, iż jest dobra przeciwko pojazdom i piechocie, nie sprawdza się przeciw umocnieniom. Co zrobili wtedy Rosjanie? Czy po wielu testach, wyłonili najlepszy wariant z możliwych? NIE! Stwierdzili że zamontują na kadłubie standardowego KW-1 dużo większą wieżę, a w niej zmodyfikowaną haubice M-10. W efekcie powstał czołg wielki, wolny i awaryjny. Ale przy tym ciężko opancerzony, i dobrze uzbrojony. Prototypy posłano jak najszybciej do Finlandii. Tam ich uzbrojenie pokazało klasę, ale wyszło też jak awaryjne i powolne są te czołgi. Później jeszcze zmieniono wieżę na inny typ (jeszcze większa i prostsza w produkcji).

Podstawowe informacje

Jak już wcześniej wspomniałem, jest to czołg KW-1 z większą wieżą. W grze do odblokowania i kupienia otrzymujemy następujące moduły: lepsze zawieszenie, silnik, kilka dział i wieże. Najlepiej wybrać jedną z dwóch armat: haubicę 152 mm M-10 i armatę ZiS-6 kalibru 107 mm. Haubica najlepiej sprawdza się na średni i bliski dystans. Do jej wad zalicza się: bardzo słaba celność, długi czas przeładowania i niska penetracja pocisków przeciwpancernych. Natomiast zalety są dwie: ogromny DMG (oczywiście jeśli się przebije pancerz) i przy strzelaniu pociskami HE można mieć pewność, że zada się choćby te 300 DMG – nawet w najtwardszy cel. Dodatkowo przy tym bardzo często uszkadza się jakieś mniej lub bardziej ważne moduły. ZiS zaś jest dużo celniejszą armatą, z dużą penetracją oraz z dużo szybszym czasem przeładowania. Działo to ma jednak jedną, malutką wadę w stosunku do M-10. Zadaje trzy razy mniej DMG na strzał oraz nie ma pewności, że uszkodzisz wrogi pojazd, co jest dużą wadą w stosunki do haubicy (szczególnie gdy wylądujesz na ósmym tierze). Mi bardziej odpowiada haubica, ale dla niektórych lepsza jest armata.

Jak grać?

Pierwsza i najważniejsza zasada. Samotne KW-2 to martwe KW-2. Nawet gdy jedna flanka mapy zostaje niebroniona, nie zostawaj tam sam. Niech wspiera Ciebie cokolwiek: artyleria, czołg średni, niszczyciel czołgów, albo chociaż czołg lekki. Po każdym wystrzale jesteś bezbronny przez 20 sekund, a na pancerz nie ma co liczyć. Oczywiście możesz się kątować – coś powinieneś odbić. Możesz też wystawiać wieże.

Zawsze celuj do końca. Nie możesz sobie pozwolić na niecelny strzał. Do lżej opancerzonych czołgów ładuj przeciwpancerne, do ciężej – odłamkowe.

Jak grać przeciw niemu?

Gdy celuje w ciebie staraj się wycofać. Nie ważne jak dobrze opancerzony jesteś, KW-2 prawie zawsze zada DMG. Gdy jesteś czołgiem lekko opancerzonym – szczególnie uważaj na niego. Gdy KW wystrzeli, możesz wyjeżdżać (chyba że ma wsparcie). Jego czas przeładowania zapewni ci możliwość wpakowania kilku pocisków w jego kadłub. Pancerz zazwyczaj nie sprawia problemu.

Podsumowanie

KW-2 to bardzo dobry czołg, jednak wymaga niemałych umiejętności. Bardzo dobry czołg do odstresowywania. Grając nim trzeba pamiętać o jego nikłym pancerzu, małej celności i długim czasie przeładowania. Gdy grasz przeciw niemu, pamiętaj o jego DMG na strzał.

O Piotr Osiński

Cześć! Jestem Piotrek, mam 15 lat i jak możecie się domyślić interesuje się grami. Moja przygoda z nimi rozpoczęła się od World of Tanks, i (a jakże) CS 1.6. Oprócz tego zajmuje się jeszcze wszelkimi dziedzinami militarnymi, co można czasem zauważyć w moich wpisach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij