Koniec pewnej ery. Historia dominacji Lyon Gaming

W nocy z soboty na niedziele doszło do wielkiej sensacji w Lidze LLN (Latin America North). Drużyna Rainbow7 (ex-Lyon Gaming) pierwszy raz w całej historii tego regionu nie wygra tych rozgrywek. W półfinale lepsze okazało się być Dash9 Gaming które wygrało 3-1.  Tym samym Rainbow7 pierwszy raz nie będzie reprezentować swojego regionu na dużym, międzynarodowym turnieju.

 

Historia Wielkiej dominacji, wielkiej farmacji Lyon Gaming

Meksykańskie Lyon Gaming powstało 2 Kwietnia 2013 roku i już w 2013 roku wygrywało pierwsze rozgrywki w Ameryce łacińskiej. Jeszcze przed podziałem na Latin America North (Północna Ameryka Łacińska) i Latin America South (Południowa Ameryka Łacińska). Pokonując gładko 3-0 w finale Argentyńczyków. Wtedy z obecnego składu grał tylko Seiya (Obecnie midlaner zespołu).

W 2014 roku powtórzyli swój sukces. Ponownie wygrywając 3-0 w finale, ponownie na Argentyńską ekipę. Na Furious Gaming grającą na najwyższym szczeblu regionu LAS do dziś. Wygrali także klasyfikację turnieju składającego się z trzech pomniejszych turniejów, które z resztą wszystkie wygrali.

 

W 2015 roku doszło do wyżej opisanego podziału który funkcjonuje do dziś, lecz teraz ma nastać jego koniec bo w 2019 roku obie ligi mają się połączyć w jedną. Kontynuując wraz z podziałem na dwa regiony wszedł podział na dwa splity w roku, jak jest obecnie w każdej lidze. Jednak w kontekście rywalizacji jedyne co to zmieniło to to że Lyon Gaming mogło wygrywać jeszcze więcej, znowu dwukrotnie 3-0 w finałach.

Lecz w pojedynkach z Latin America South o międzynarodowe turnieje, dwukrotnie ulegli Chillijskiemu Kaos Latin Gamers, co było dla nich sporą porażką.

Początek zagranicznych sukcesów

W 2016 roku doszło do rotacji w składzie Lyon Gaming, dołączył między innymi Jirall (Obecny toplaner zespołu). Dominacja w regionie została zachowana, tak jak i 3-0 w finale opening season (Tldr: U nas jest podział na wiosenny i letni split, a u nich na otwierający i zamykający) przeciwko Hawoks Gaming.

Lecz na międzynarodowej scenie zaprezentowali się najgorzej ze wszystkich Wildcard regionów, w dodatku w turnieju rozgrywanym u siebie, w Meksyku.

Przed drugim splitem doszło do kolejnych zmian, doszli Oddie i WhiteLotus, tym samym w składzie Lwów było już czterech obecnych dzisiaj graczy. Oczywiście closing season także wygrali, gromiąc drugi raz z rzędu Hawoks 3-0 w finale.

Zmiany przyniosły efekty, w turnieju drużyn wildcard Ekipa Lyon Gaming zdominowała grupę i wyszła z niej z pierwszego miejsca. W meczu o awans na worldsy przegrali 2-3 przeciwko Rosyjskiemu Albus Nox Luna. Na ANX które później doszło do ćwierćfinału tych rozgrywek, po drodze wygrywając dwukrotnie na CLG, raz na G2 i raz na Koreańskie ROX Tigers.

 

W 2017 roku do składu dołączył nowy support – Genthix i trener – Legion. Tym samym piątka graczy z trenerem Lyon Gaming wyglądała dokładnie tak jak teraz. W playoffach już trzeci raz wydarzyło się to samo: Finał wygrywa Lyon Gaming, 3-0 przeciwko Just Toys Hawoks.

Na MSI 2017, w fazie grupowej Play-In, Lwy okazały się być gorsze jedynie od Gigabyte-Marines które później nieźle zaskakiwało w głównej fazie turniej. Czyli po raz kolejny przegrali na ekipę która później pokazała się ze świetnej strony.

Po powrocie do domu, po raz kolejny zdominowali Północną Amerykę Łacińską. Wygrywając w półfinale, tym razem 3-1 na Just Toys Hawoks, które wtedy grało z Polakiem, T4nkim na jungli. Za to w finale tradycyjnie 3-0, przeciwko Infinity eSports.

Na worldsach 2017, w rundzie grupowej fazy Plai-In uplasowali się na drugim miejscu w grupie, za chińskim Team WE oraz przed rosyjskim Gambit Gaming. W barażu o awans do main eventu przegrali 0-3 na Cloud9, do dziś wspominam pierwszą mapę na której nie wygrali mimo tego że zniszczyli wszystkie struktury po za jedną wieżą nexusa i oczywiście nexusem C9.

Nowa nazwa, stary skład.

Na początku 2018 roku nastąpiła mała zmiana, mianowicie zmiana nazwy na Rainbow7, spowodowane było to brakiem praw do nazwy i loga przez Organizację.

Zmiana nazwy nie spowodowała jednak końca dominacji. Ekipa Seiyi wygrała rozgrywki po raz Dziesiąty! Pokonując Infinity eSports w finale, pierwszy raz nie wygrywając finału 3-0, lecz 3-1, co można nazwać początkiem końca ery tej drużyny.

Na MSI poszło średniawo, biland 3-3 w grupie w Play-In i uplasowanie się na drugim miejscu, za Gambit Esports.

Closing season rozpoczął się bardzo dobrze, 7-1 po pierwszych czterech kolejkach. Na koniec 11-3 i pierwsze miejsce.

W półfinale trafili na Dash9 Gaming, które w dwa dni wcześniej rozgromiło 3-0 Gaming Gaming.

Pierwsza mapa od początku układała się bardzo dobrze dla Rainbow7, przewaga 5k golda, dwa infernale. Aż nagle przegrana walka 2v2 na bocie i przegrany fight 3v5 pod baronem. Wtedy rozpoczęło się prowadzenie D9, które wygrało pierwszą mapę po 50 minutach gry.

Na drugiej mapie nastąpiła odwrotna sytuacja, to Dash9 Gaming miało przewagę i ciągle ja powiększało, około 30minuty wynosiła ona 10 tysięcy golda. Jednak w późniejszej fazie gry totalnie się pogubili. Oddali eldera i poszli na barona, jednak ta rotacja poszła im zbyt wolno, w dodatku stracili support i stracili oba objectivy, co spowodowało comeback Raibow7.

Trzecie gra była bardzo równa, a o zwycięstwie Dash9 zadecydowało to że byli lepsi w teamfightach o objectivy. Gra zakończyła się około 50 minuty.

Czwarta gra była także bardzo równa i tak na prawdę zakończyła się jednym fightem na midziew trzydziestej minucie, który zdominowało Dash9 Gaming tym samym wygrywając 3-1 w półfinale closing playoffów LLN.

Tak o to się kończy wielka era Lyon Gaming/Rainbow7. po 5 latach dominacji, pierwszy raz nie wygrają playoffów i pierwszy raz nie będą reprezentować swojego regionu na międzynarodowym turnieju.

Co dalej w playoffach?

Dash9 Gaming zmierzy się w finale ze zwycięzcą półfinału Infinity eSports – Predators eSports (Półfinał ten odbędzie się 2 września o północy naszego czasu). Finał rozegrany zostanie 9 Września

O Michał Rosiak

Hej! Jestem Michał i mam 17 lat. Gram w gry już od wielu lat, najbliższe jest mi League of Legends z którym pierwszy raz miałem styczność w 2010 roku. O tym że jest takie coś jak esport dowiedziałem się późno, na początku 2015 roku. Jednak prawdziwie do esportu przybliżyło mnie Reason Gaming (W pamiętnym składzie: Kubon, Xayoo, Takefun, Celaver, Libik). Od ich przegranego meczu na Giants (1-3) wszystko się zaczęło, potem bliżej zacząłem śledzić całą scenę. Aktualnie interesuje się głównie CSGO i LOL'em. Po za tym interesuję się sportem, od jakichś 10-11 lat. Głównie są to: Skoki Narciarskie, Siatkówka, Piłka Nożna, Piłka Ręczna. I pomniejsza wieloma innymi. Po za rywalizacją lubię też słuchać metalu i rocka i pogować na koncertach 😀

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij