drużynę

Jak tworzyć stabilną drużynę?

Każdy, kto choć raz spróbował stworzyć stabilną drużynę, zrozumie ideę tego artykułu. Rozpad w undergroundowych zespołach esportowych jest powszechny nawet na bardzo wysokim poziomie.

Na podwórku sportów elektronicznych w naszym kraju, powszechnym jest, że pomimo braku logiki myślenia, więcej zespołów ulega rozpadowi, aniżeli jest tworzonych. Sytuację tę można porównać do osiedlowych gier w piłkę,  gdy spotykaliśmy się w narzuconym miejscu, zbieraliśmy drużynę piłkarską składającą się z 11 osób, a po rozgrywce lub dwóch , dochodziło do: zmian, kłótni i rozpadów. Tutaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej, trudniej. Internet to miejsce, w którym spotykają się miliony ludzi. Jak teraz wybrać z taki szerokiej gamy możliwości te osoby, z którymi stworzylibyśmy stabilną drużynę?

Selekcja osób najbliższego otoczenia

Pierwsza myśl, która przychodzi mi do głowy, to selekcja graczy z najbliższego otoczenia, albo z grupy ludzi których jesteśmy pewni. Problemem może stać się fakt, że ciężko będzie znaleźć zaufane osoby do drużyny, z podobnymi zainteresowaniami jak nasze. Jeżeli jednak do takiej sytuacji dojdzie, czego życzę każdemu, warto zwrócić tutaj uwagę na ambicje i zaangażowanie poszczególnych jej członków (członków w sensie, że członków zespołu, a nie członków, że “członków” wy świntuchy!). Mianowicie, nie każdy z Was może mieć podobne cele, postanowione w ramach kariery gracza, które przełożą się na zaangażowanie i czas poświęcony treningowi. Jeżeli pojawią się u Was znaczące różnice, doprowadzi to do napięć wewnętrznych, a w następnie braku stabilności w drużynie.

drużynę

Jeżeli nie najbliżsi to kto?

Rozwiązaniem dotyczącym problemu znalezienia odpowiednich osób o podobnych ambicjach, które mogłyby stworzyć stabilną drużynę, może być to doświadczony trener, lub menedżer. Wyprzedzając Wasze wątpliwości, nie jest to prosta rola w teamie. Osoba ta musi znać się na ludziach, musi posiadać umiejętności miękkie i twarde (bez skojarzeń!) potrzebne do tworzenia zespołu. Oczywiście w drodze na szczyt zdarzają się potknięcia oraz problemy. Wtedy też menedżer musi umieć potrząsnąć resztą załogi w celu zmotywowania i rozwiązania problemu. Osoba ta powinna posiadać również charyzmę – nie może więc to być osoba przypadkowa.

drużynę

Wydaję mi się , że problem stworzenia stabilnej drużyny można zminimalizować, co przełoży się na poziom rozgrywek oraz miejmy nadzieję, wpłynie na etykę zachowania na polskim podwórku – o czym pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów.

 

źródło: pexels.com, the8percent.com

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij