EVOLVE by ITHardware na ESL Mistrzostwach Polski

EVOLVE awansuje do przyszłego sezonu ESL Mistrzostw Polski

EVOLVE by ITHardware.pl to drużyna, która powstała stosunkowo niedawno, ale już dała się poznać w kilku większych turniejach. W ciągu ostatnich miesięcy głośno było o niej choćby za sprawą zamkniętych kwalifikacji Games Clash Masters, gdzie zajęła ostatecznie 3. miejsce, dzielnie walcząc i pokazując klasę (najpierw przegrywając z x-kom team, żeby później zremisować z Team KINGUIN oraz Codewise Unicorns), choć wszyscy skazywali ją na porażkę.

Nie taka drabinka straszna jak się wydaje

Na kolejne osiągnięcia nie trzeba było długo czekać. Od dwóch miesięcy team rozgrywał swoje pojedynki na platformie ESEA, walcząc o fazę playoff, której zwycięzca otrzymuje slota w następnym sezonie ESL Mistrzostw Polski. EVOLVE znalazło się w gronie takich drużyn jak Invizy Esports, Grom Clan, Team PROTON czy Dr Pepper Team. Po losowaniu drabinki, EVOLVE pierwszy pojedynek miało rozegrać z Proskilled, ale przeciwnik się nie stawił, więc mecz zakończył się w/o. Kolejnym przeciwnikiem w półfinale był Team PROTON i tutaj po wyrównanej walce pojedynek zakończył się wynikiem 2:1 dla EVOLVE.

Finał o wszystko – mecz o wejście do Mistrzostw Polski ESL

Finałowy mecz, który rozgrywany był przeciwko Grom Clan, od samego początku szedł po myśli EVOLVE. Pierwszą mapą było Mirage, gdzie ekipa RaveRa dominowała w każdym aspekcie. Kontrola mapy powodowała, że przeciwnik po prostu się na niej gubił i ostatecznie starcie zakończyło się wynikiem 16:6. Na drugiej mapie – Inferno, EVOLVE po drobnych problemach po stronie CT w końcu zaczęło odrabiać straty i po zmianie stron mogliśmy po raz kolejny oglądać, jak drużyna adqmeistera panowała nad przeciwnikiem. Ostatecznie mapa zakończyła się wynikiem 16:10.

Co przyniesie przyszłość? Oby jak najwięcej dobrego

Jest to pierwsze tak ważne zwycięstwo dla drużyny, która wspierana jest przez portal ITHardware.pl. W poprzednich kwalifikacjach również udało się dotrzeć do samego finału, jednak wtedy Alsen Team okazał się mocniejszy, przez co możemy go teraz oglądać w najbardziej prestiżowych rozgrywkach pod banderą Onca Gaming.

W przyszłym tygodniu drużyna EVOLVE by ITHardware.pl uda się na dwa turnieje lanowe, które rozegrane zostaną w Złocieńcu w dniach 21-23.08, żeby później przenieść się do Tarnowskich Gór na ESCA. Cel oczywiście pozostaje ten sam – zwycięstwo. Warto jednak dodać, że EVOLVE czekają małe zmiany, bo z drużyną pożegnał się Karol “NATSU” Olszak, a jego zmiennik nie jest jeszcze znany.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij