Europe Minor – Przewidywania fazy grupowej

Już w ten czwartek startują ostatnie eliminacje do wrześniowego Majora. O pozostałych dwóch miejscach zadecyduje Europe Minor.

8 drużyn, 16 meczów i tylko dwa miejsca w pierwszej fazie Majora. Które formacje okażą się najlepsze? O tym dowiemy się dopiero w niedzielę, ale już dziś, na dzień przed pierwszym meczem, zapraszam na krótką analizę grup i szans każdej z drużyn.

GRUPA A

3DMAX: JaCkz, Davidp, Maka, Lucky, JiNKZ

ENCE: allu, Aerial, xseveN, Aleksib, sergej

LeftOut: KioShima, SIXER, Scream, xms, hAdji

Optic: Snappi, cajunb, JUGi, gade, k0nfig

Jeśli miałbym używać określeń czysto sportowych, to grupa A wydaje mi się prostsza, a co za tym idzie łatwiej jest wytypować jej faworytów. Osobiście stawiam, że Francuzi po rozstaniu z EnVyUs będą chcieli udowodnić, że zasługują na kontrakt z poważną organizacja i mocno będą starać się o wyjście z grupy. Drugą drużyną jest oczywiście Optic. Jej skład prezentuje się wręcz znakomicie. Mamy tu połączenie ogromnego doświadczenia z turniejów międzynarodowych i młodości. Taka duńska mieszanka wybuchowa, która musi odpalić w prawdopodobnie najważniejszym turnieju w historii tego składu.

Przewidywany wygląd grupy A

  1. Optic
  2. LeftOut
  3. ENCE
  4. 3DMAX

GRUPA B

Team Kinguin: Taz, MINISE, rallen, reatz, mouz

Ninjas in Pyjamas: Get_Right, f0rest, dennis, Lekr0, REZ

Sprout: PERCY, Spiidi, denis, NaToSaphiX, sycrone

Red Reserve: twist, disco doplan, freddieb, hampus, Brollan

Wracając do słownictwa sportowego, jak dla mnie jest to grupa śmierci. Każda grająca tu drużyna ma ogromne szanse na awans. Myślę, że w tej grupie walka będzie zacięta do samego końca, a ostateczny rezultat zaskoczy każdego. Niemniej jednak muszę wytypować dwie drużyny, które moim zdaniem awansują do fazy playoff… Mój typ pójdzie na NiP i Kinguin. Wiem, że może jest to zaskakującą decyzja, ale moim zdaniem przede wszystkim Szwedzi muszą wreszcie udowodnić, że są TYM legendarnym NiP-em, który każdy z nas zna i chce pamiętać.  Drugie miejsce przypadnie Polakom, gdyż ostatnimi czasy widać mocną poprawę ich gry.

Przewidywany wygląd grupy B

  1. Ninjas in Pyjamas
  2. Team Kinguin
  3. Red Reserve
  4. Sprout

O Patryk Borówka

Student dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prywatnie Ślązak, fan każdego rodzaju sportu, a zwłaszcza piłki nożnej. Esportem interesuję się od 2013 roku, kiedy to przez zupełny przypadek pojechałem na IEM. Od tego czasu sport elektroniczny stał się kawałkiem mojego życia, a teraz przyszła pora by zarażać pasją innych. Zapraszam was również na mojego twittera, gdzie dziele się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi nie tylko esportu, ale też sportu i popkultury.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij