EU LCS: Graded – Tydzień 6

Witam w drugiej odsłonie mojej serii, w której oceniam drużyny EU LCS – GRADED. Bez przedłużania, zaczynajmy.

Ekipy bez wygranej:

H2K

Hej, przynajmniej spróbowali czegoś nowego! Muszę oddać im to, że Selfie w tym tygodniu był chory i musieli grać z Caedrelem na jungli i Shookiem na midzie. Wydaje się to bez sensu, bo na początku wiosny Caedrel był midlanerem, a shook był junglerem od zawsze, ale brytyjczyk faktycznie spędził dużo czasu na jungli w ostatnim czasie. Ten tydzień H2K dręczyły problemy z draftem, w tym momencie zbanowałbym na miejscu pani Moser Kencha, bo Varus potrzebuje kogoś kto by umiał go wybawić z wszelakich CC. Tutaj… wszystko było błędem (oprócz Botlane’u), oddali Midlane Capsowi za darmo. To według mnie albo inting, albo nieudana innowacja, ale hej, wciąż lepsze niż “normalność” w ich wykonaniu.

Ocena: 2-, próbujcie czegoś nowego, ale z sensem!

Giants Gaming

W pierwszym meczu z Vitality, Djoko miał ułatwione zadanie, bo zamiast ze zgranym składem VIT+Gilius, grał z debiutującym na nowo Kikisem. Zamiast dominacji w jungli, pokazał coś na poziomie first time camille no flame pls w Solo Queue. Próbował hookshotować się od championów DWA RAZY w jednym Early gamie. Po meczu próbował to żartobliwe tłumaczyć bugami, ale ja mu nie wierzę. Spotkanie z UoL nie prezentowało zbyt wysokiego poziomu. Obydwie drużyny, a zwłaszcza Djoko i Kold, bez sukcesu próbowały grać przez mida. O wyniku zdecydował… brak zdecydowania Giants! Pozytywnie zaskoczył mnie Steeelback, który wyglądał nawet okej jak na jego standardy.

Ocena: 2+, bądźcie bardziej zdecydowani i spróbujcie wysnowballować Steeelbacka.

Djoko, jako lider Giants ma dużo do poprawy, nie tylko w swojej grze.

Drużyny remisujące:

Unicorns of Love

W pierwszym meczu tygodnia z Misfits, zastępca Samuxa – Neon, został zniszczony przez Botlane MSF, (Draven – Morgana). Xayah i Rakan Jednorożców wprawdzie zdobyli jedno zabójstwo na linii, ale to nie wystarczyło żeby powstrzymać Hansa Samę, który razem z równie nafeedowaną Orianną Sencuxa skończył mecz w 29 minut. Drugie spotkanie było kluczowe jeżeli chodzi o resztę sezonu, bo drużyna, która go przegrała, została praktycznie wyeliminowana z wyścigu o 6 miejsce. UoL tak jak wspomniałem wcześniej próbowało snowballować mida bez sukcesu, ale wygrali mecz przez proaktywność.

Ocena: 3-, nie widzę żeby ta drużyna była w playoffach, ale liczę na to, że Samux wyzdrowieje do końca sezonu.

ROCCAT

W artykule z poprzedniego tygodnia skupiłem się na dobrej grze Memento i wspomniałem coś tam o gold funnelingu (który już nie jest grany), ale w tym tygodniu rozczarował. Zwłaszcza w meczu z Vitality został zniszczony w dżungli przez Kikisa, który po 10 minutach miał Infernala i 3 obozy stwórów przewagi nad gwiazdą ROCCAT, która grała na Nocturnie, czyli jednym z najbardziej pożądanych wyborów ostatnich tygodni. Pierwszy mecz z H2K wygrali według mnie dzięki Norskerenowi, którego Kench wybawił resztę drużyny wiele razy.

Ocena: 3-, jeśli chcą sobie zapewnić miejsce w playoffach, muszą zdobyć dwa zwycięstwa przeciwko Schalke i Giants w następnym tygodniu.

G2 Esports

Król umarł, niech żyją normalne taktyki! Mówiąc o umarłych królach, Jankos który był First Blood Kingiem, umarł 6 razy w meczu z Schalke, praktycznie przegrywając G2 ten mecz. W pierwszym meczu pokazał, że umie  ̶g̶r̶a̶ć̶ ̶n̶a̶ ̶j̶u̶n̶g̶l̶i̶ kampić topa, zdobywając 4 zabójstwa na jego Taliyah w pierwszych piętnastu minutach. Dzięki temu Mundo Splyce grał w LoL-a na czarno-białym ekranie. G2 ma wiele do poprawy, bo w tym tygodniu rozegrane będą wielkie derby EU LCS – G2 vs. FNC.

Ocena: 3+, tak jak wspomniałem, wiele do poprawy, na szczęście będą w piątek mieli rozgrzewkę z H2K.

Jankos nie śmiał się tak bardzo po meczu z Schalke

Splyce

O wyniku pierwszego meczu z G2 zadecydował draft. Oddali Jankosowi najlepszego early junglera, a Wunderowi Jarvana kontrującego mocno Mundo, podczas gdy sami nie mieli żadnego mocnego czempiona, który mógłby zdominować od początku przeciwników w mecie, w której pierwsze 10 minut może zdecydować o całym meczu. Osobiście utożsamiam się z Odoamne w tym meczu, sam czułem to co on wiele razy, będąc po piętnastu minutach 0/4/1. W drugim meczu dołączyli do elitarnego grona (Fnatic), bo pokonali Misfits w tym splicie. Nie pozwolili na snowball MSF, a mecz skończyli stylowym acem na Midlanie.

Ocena: 4, na horyzoncie UOL i H2k, czyli szansa na łatwe 2-0 i zaklepanie sobie miejsca w playoffach.

Misfits Gaming

Ich spotkanie z UoL było pięknym przykładem meczu z SoloQ, w którym ktoś zapomniał zbanować Dravena. Hans Sama miał 1000 golda przewagi nad Neonem po 6 minutach, a Bloodthirstera zdobył po 12. Pod koniec meczu, miał przewagę rzędu pięciu tysięcy. Sencux i reszta składu też spisała się wybornie, bo midlaner pomimo Dravena w meczu, zadał więcej obrażeń od niego. Drugi mecz nie był już taki piękny, bo ze Splyce gracze Misfits próbowali robić to, co w pierwszej połowie splitu, ale nie wiem czemu nawet to się im nie udało. Może Splyce są poprostu królami wystopowania gry?

Ocena: 4, więcej Dravena proszę. 

tfw you rekt some kid with ur draven

FC Schalke 04

Ten tydzień był małą wersją całej kariery Nukeducka. W ciągu 24 godzin Rok Kaczki został anulowany i wznowiony. Z Fnatic zmarnował flasha na poziomie pierwszym, bo Hylissang pokazał się na midzie, poziom drugi/trzeci przyniósł dive pomiędzy dwoma wieżami, który zakończył się sukcesem. FNC zdobyło pierwszą wieże po 6 minutach. Wyglądało to na koniec roku kaczki, ale w meczu z G2 wybrał Zeda, a ̶G̶2̶ ̶p̶r̶z̶e̶g̶r̶a̶ł̶o̶ ̶m̶e̶c̶z̶ ̶d̶z̶i̶ę̶k̶i̶ ̶J̶a̶n̶k̶o̶s̶o̶w̶i̶  Schalke wygrało dzięki temu, że ten właśnie Zed miał przewagę jednego itemu nad Yasuo Perkza. Zacząłem się interesować LoL-em w grudniu poprzedniego roku, a 8 miesięcy później Yasuo i Zed są grani w poważnym meczu LCS. What a time to be alive.

Ocena: 4+, live by the duck, die by the duck. Pokazali w tym tygodniu jedną wadę, gdy Nukeduck nie gra w Lola, to Schalke nie gra w Lola. Według mnie to jest poprostu 200 IQ bait, na to, żeby mniej skoordynowane drużyny takie jak Giants i UOL dive’owali go na poziomie 2. 

Drużyny 2-0:

Team Vitality 

Wprawdzie nie wyglądali na bardzo skoordynowanych, to sam fakt, że zdobyli 2 zwycięstwa w tym tygodniu jest niesamowicie imponujący. Zwłaszcza Kikis, który miał przerwę od LCS na wiosnę wyglądał dobrze, wygrał dżungle zarówno z Djoko, jak i gwiazdą ROCCAT Memento. Ten drugi mecz z ROC był kwintesencją tego, co sprawia, że Vitality jest na 4 miejscu. Nie ważne jak bardzo przegrywają, albo jak bardzo wygrywają, zawsze próbują się bić. Kikis tak jak wspomniałem wcześniej wyszedł na prowadzenie w jungli, a VIT miało wygrywające linie, a ta kombinacja połączona z ciągłym walkami drużynowymi, które powiększały przewagę nad przeciwnikami, sprawiła zwycięstwo w 35 minut.

Ocena: 5, Przed nimi Fnatic, co będzie ciężkim meczem, 2-0 będzie graniczyło z cudem.

Kikis i spółka będą mieli trudne zadanie z Fnatic na horyzoncie.

Fnatic 

Najlepsza drużyna w EU LCS znów wygrywa dwa mecze i to w jakim stylu. W pierwszym spotkaniu, anulowali Rok Kaczki z Schalke, campiąc Mida, co sprawiło że Nukeduck miał wynik 0/5/1 na Yasuo. Krytycy Fnatic będą próbować mówić o słabym drafcie ich przeciwników w tym tygodniu. Schalke oddało Broxahowi Nocturna, a H2k chyba intowało? Sam nie wiem. W każdym razie, w obydwu tych meczach Fnatic wyglądało, jak najlepsza drużyna w EU LCS – nawet bez Rekklesa!

Ocena: 6, dwa dominujące zwycięstwa zawsze dobre przed wielkim derbami.

Szybkie strzały:

W poprzednim tygodniu 8/10! To lepiej niż wszyscy komentatorzy/analysts na angielskim streamie, oprócz Laure, która przeprowadza wywiady.

ROCCAT < Schalke 04
Misfits > Giants
G2 Esports > H2k
Unicorns of Love < Splyce
Fnatic > Vitality
Giants < ROCCAT
Misfits > Schalke 04
Splyce > H2k
Unicorns of Love < Vitality
Fnatic > G2

EU LCS startuje ready checkiem w piątek o 17:30 i w sobotę o 16:30.

O Bartosz Tramś

Artysta, filantrop, koneser esportu. ResidentSilver i posiadacz czwórki z polskiego.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij