Desert Eagle – Historia prawdziwa

Desert Eagle – Pistolet znany wszystkim fanom CS-a i wielu innych gier z gatunku FPS. Jaka jest jednak jego prawdziwa historia? Dowiecie się tego z poniższego artykułu.

Historia powstania broni o nazwie Desert Eagle jest dość łatwa do przedstawienia. Dawno, dawno temu… A w zasadzie nie tak dawno, bo w 1979 roku w firmie Magnum Research, Inc., powstał wstępny projekt potężnego pistoletu na potężne naboje .357 Magnum (9 × 32). Projektem stworzonym początkowo w USA, praktycznie od razu zainteresował się Izraelski producent broni – Israel Military Industries. Pistolet został prze niego udoskonalony i wprowadzony do produkcji już w 1980 roku.

Nietypowe działanie

Pistoletowi temu pod niektórymi względami bliżej jest do karabinu niż do faktycznego pistoletu. W typowych pistoletach monolityczny zamek zamyka komorę nabojową. W Desert Eagle zamknięcie polega – jak w wielu karabinach na ryglowaniu, przez obrót zamka. Mówiąc dokładniej – obrót znajdującego się w jego wnętrzu cylindra. Większość dużych pistoletów posiada lufę ruchomą, natomiast przy zastosowaniu wyżej wymienionej metody, można było wyposażyć Desert Eagle’a w lufę nieruchomą w stosunku do szkieletu. Taki zabieg zwiększał jego celność. Umożliwiał ponadto proste montowanie dodatkowego wyposażenia, typu: celowniki kolimatorowe, wskaźniki laserowe etc. Niestety mnogość modyfikacji i specyficzna budowa, nie nie oznacza, że broń ta jest bez wad..

Wykorzystanie w realnym świecie

W przeciwieństwie do AWP, Desert Eagle nie sprawuje się równie dobrze w realu co w grach. Powodów jest kilka: duże wymiary, masa, bardzo głośny dźwięk wystrzału, bardzo jasny płomień wylotowy. Wszystkie te cechy oraz wygląd, spowodowały, że zaczęto go wykorzystywać w wielu filmach, a stamtąd jest już niedaleka droga do gier.

Obecnie pistolet ten używany jest głównie na strzelnicach. Co ciekawe, mimo tych wszystkich wad, używają go nadal dwie jednostki wojskowe na świecie: Portugalska Grupo de Operações Especiais oraz polski GROM.

 

 

Źródła: Wikipedia

 

 

Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł, to zapraszamy do przeczytania pozostałych tekstów z naszego magazynu

O Piotr Osiński

Cześć! Jestem Piotrek, mam 15 lat i jak możecie się domyślić interesuje się grami. Moja przygoda z nimi rozpoczęła się od World of Tanks, i (a jakże) CS 1.6. Oprócz tego zajmuje się jeszcze wszelkimi dziedzinami militarnymi, co można czasem zauważyć w moich wpisach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij