Czy granie solo w Overwatchu ma sens?

Czy granie solo ma w ogóle jakikolwiek sens? System rankingowy w Overwatch mocno temu zaprzecza. Zacznijmy jednak od początku…

Od dłuższego czasu zacząłem, a właściwie przestałem grać rankedy w Overwatchu. Po prostu ilość: trolli, throwerów, de-rankerów oraz Boostowanych Bronzów jest zbyt duża. Ostatnio spotykam coraz więcej osób, które po prostu nie grają meczy rankingowych, głownie przez ilość toksyczności zawartej w tych, cytuję: śmieciach (nie jest to bezpośrednio moja opinia). Dlaczego jednak użyłem takiego sformułowania?

Słownictwo

Z angielskiego garbage lub bardziej znane trash, jest słowem dosłownie wylewającym się z ust tzw. ekspertów oraz bogów tej gry. Jest to zaledwie ułamek wiązanki, którą są w stanie puścić osoby narzekające na brak kompozycji 2-2-2 (2 DPS-y, 2 Tanki i 2 Supporty – najczęściej Heale). Jednocześnie Ci sami ludzie grają samodzielnie Hanzo, posiadając 5 eliminacji na cały mecz. Jeżeli więc chcecie grać rankedy, nastawcie się na wyrażenia typu: FCK U (Ponieważ wyrazy typu Fuck są cenzurowane przez system Blizzarda), useless trash, noob garbage oraz ulubione wyrażanie czatu Twitcha: fcking niger – skierowane w twoją stronę.

One Hero Boi – czyli taki słabszy OTP

One hero boi’em nazywam osobę, która z pośród wszystkich 26 bohaterów (w przyszłości było nawet więcej), znalazła tego jednego, którego chce mainować. Kiedy więc wchodzi do gry, to z miejsca insta-pickuje tą jedyną postać i myśli: Nie ważne, że potrzebujemy tanków, suportów lub kogoś innego niż Symmetra (tacy też się zdarzają). To nie ja muszę się dostosować, tylko mój team. Do tego momentu opis dość nieźle pokrywa się z popularnym One Trick Pony – czyli graczem, który decyduje się na korzystanie z jednego, bądź dwóch/trzech picków. Jest jednak pewna różnica – OTP potrafią wygrywać mecze.

Tak więc z wypiętą klatą, nasz OHB wybiega z respa w stronę punku bądź payloada i… Oczywiście ginie jako pierwszy, ponieważ kompozycja jego teamu, nie była przygotowana z myślą o jego picku. Nie zrozumcie mnie źle. Nie mam nic do osób, które np. mainują tylko Mercy (typowy przykład OTP), ale ludzie którzy korzystają z usług np. tylko Torbjörna, powinni zrozumieć, że w drużynie czasami potrzebne są ważniejsze picki.

Boosterzy oraz Boostowani

Cóż, teraz po trzech akapitach nareszcie możemy przejść do plusów… Ahhh… Jednak to dalej nie jest to. Nie ma nic lepszego, kiedy twój przeciwnik mści się na Tobie, po tym jak go zabiłeś i nabiłeś sobie na nim złote eliminacje. Zaczynasz samoczynnie uśmiechać się, gdy na KillCamie widzisz jego aima. Najczęściej wygląda on jakby ktoś strzelał na padzie od Xboxa i zarazem fartem jak i missclickiem puścił w Ciebie Hellixy. Okey, a teraz tak na poważnie. Boostowanie to bardzo duży problem obecnego sezonu jak i wszystkich poprzednich. Na konsolach ludzie podpinają myszkę i klawiaturę do pada. Następnie wbijają się do TOP500. Na PC jednak wystarczy, że zatrudnisz jakiegoś konsolowego Genji maina z TOP500, a on weźmie i wyda twoje jakże ciężko zarobione pieniądze i kupi pada z jakimś motywem Anime.

Podsumowanie

Na koniec mojego długiego wywodu, można łatwo wywnioskować, że w obecnych czasach nie idzie grać ranków w Overwatcha bez tzw. six-stacka. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet six-stack musi być zgrany. Inaczej istnieje możliwość, że z czeluści społeczności, wygrzebie się team tak zdolny, że zmiecie z powierzchni ziemi wasz full team randomów… Albo dostaniecie team składający się z 4-stacka i 2-stacka.

Grafika: gentside.com

O Dawid Janowski

Hej! Jestem Dawid i mam 16 lat. Gram w gry od bardzo długiego czasu. Uwielbiam wiele gier między innymi Overwatch'a, dlatego pomyślałem, że mogę się podzielić z wami informacjami o Universum oraz o najnowszych informacjach prosto od Jeff'a Kaplana. A OW to nie jedyna gra, o której mam zamiar pisać w przyszłości.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij