AGO Esports z drużyną Fortnite!

AGO Esports zdecydowało się rozszerzyć swoją działalność o polską dywizję gry Fortnite: Battle Royale.

Jedna z największych polskich organizacji esportowych, AGO Esports zakontraktowała zawodników Fortnite, którzy do tej pory występowali pod nazwą Position 69. Jest to aktualnie najlepsza drużyna w naszym kraju, posiadająca win-ratio na poziomie ponad 50%.

Mateusz „MATIZORD” Naumienko, Cyprian „Skosas” Bednarczyk, Dawid „Buhuu” Bugajski oraz Krystian „Serwa” Serwatka związali się z organizacją 3 letnimi kontraktami. AGO Esports zdecydowało się zaryzykować i podpisać umowy z utalentowanymi zawodnikami, którzy posiadają doświadczenie esportowe z takich tytułów jak Paladins czy Counter Strike: Global Offensive.

Reprezentowanie AGO Esports to wielki prestiż. Dla mnie i mojej drużyny to największa szansa jaką dostaliśmy w naszym esportowym życiu. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować za kredyt zaufania jakim obdarowało nas kierownictwo organizacji. Fortnite to tytuł, który budzi dużo kontrowersji, kiedy mowa o jego esportowym aspekcie. Dołożymy wszelkich starań aby pokazać, że w grze typu Battle Royale, rywalizacja jest na równie wysokim poziomie co w innych wiodących tytułach.

 – Tak swój transfer skomentował Mateusz “MATIZORD” Naumienko, kapitan zespołu.

Fortnite to jedna z najszybciej rozwijających się gier na świecie z uwagi na swoją darmowość oraz trwającą modę na produkcje typu Battle Royale. Pod koniec 2017 roku w Szwecji na jednym z DreamHacków odbył się pierwszy turniej LAN, gdzie zawodnicy rywalizowali solo i w duetach. Natomiast kilka tygodni temu we francuskim mieście Lyon, mogliśmy oglądać pierwsze zawody dla czteroosobowych zespołów. Transmisję na żywo śledziło ponad 100 000 widzów. Kwestią czasu jest, kiedy zobaczymy więcej zorganizowanych rozgrywek w ten tytuł.

Podejmujemy duże ryzyko inwestując w dywizję Fortnite. Wierzymy jednak, że nowy gatunek – Battle Royale, to przyszłość rozgrywek esportowych. Zdecydowaliśmy się na taki krok, gdyż widzimy jak ten tytuł dynamicznie się rozwija. Już teraz jest drugą najchętniej oglądaną grą w internecie. Jako AGO Esports chcemy wyznaczać trendy, dlatego jako pierwsi w Europie otwieramy sekcję w topową produkcję studia Epic Games.

– Powiedział Jakub Szumielewicz, CEO AGO Esports.

Pierwszych dużych turniejów, na które podopieczni AGO Esports będą starali się dostać, możemy spodziewać się już w maju. Wtedy bowiem zaplanowano rozgrywki Fortnite podczas Dreamhack Tours.

Źródło: AGO Esports

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij